نه قرمز نه آبی فقط زرد طلایی سایت سپاهانی
                      ما سپاهانیم وحالا حالاها قهرمان  Sepahany.ir                         دوست عزیز به سایت « سپاهانی » خوش آمدید......                                        نــــــــــــــــــــه قرمز نـــــــــــــــــــه آبی فقط زرد طلایی ......                                                  سپاهان زلــــــــــــــــــــزلـــــه محبوب قلب سده......                                       تمام دنیا می دونند نصف جهان دیار ماست                                  از ته دل داد می زنم سپاهان افتخار ماست......                                          سپاهان تو بدان فاتح لیگ برتری               گرچه مظلوم تری، از همه محبوب تری......                                                                                    جز زرد تمام رنگها فانی است                قهرمان آسیا که ایرانی است              زرد است  تمام این جهان ای گل من          شاید که خدای ما سپاهانی است......                                                             ای شیر طلای شهر شیران / ای معنی عشق ای سپاهان                                       طلایی تر از آنیم که بیرنگ بمیریم.          سرخابی نبودیم که با ننگ بمیریم.                تقصیر نود هست که اینگونه غریبیم       شاید که خدا خواست سپاهانی بمیریم                                          ای شیر طلای شهر شیران /   ای معنی عشق ای  سپاهان                                                                     Sepahany.ir                             

درباره سایت

  فولاد مبارکه سپاهان اصفهان-  بنیانگذاری 11 تیر 1332   توسط محمودحریری بازیکن اصفهانی تیم ملی فوتبال ایران                  مدیرعامل:مهندس مسعود تابش        سرپرست تیم :رضا فتاحی


القاب تیم سپاهان:شـیـــــــــران زرد آسیا، طلاییپوشان ایران،طوفان زرد آسیا

این باشگاه همواره نمادهایی مانند «گل آفتابگردان» و «خورشید» داشته است.
 
                                                                    « نـه قـــرمــز نـه آبـــی فقط    زرد  طــــلایـــــی» 

آخرین کاراکتر و نمادی که به طور رسمی توسط باشگاه معرفی شد٬
«شیر زرد» است.شیر در فرهنگ ملی و اسلامی ایرانیان نماد قدرت، عزت و صلابت جاویدان است.

دوم آبان به عنوان روز سپاهان انتخاب شده است و دوم آبان ماه در تقویم ورزشی به نام سپاهان نامیده و شناخته می‌شود. در2 آبان1386 حضور تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان از طریق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به عنوان اولین و تنها تیم ایرانی در مسابقات معتبر جام باشگاههای جهان محرز و قطعی شد. بعدها هیئت مدیره باشگاه در مصوبه‌ای که با استقبال و نگاه مثبت سازمان تربیت بدنی و سایر نهادهای ذیصلاح همراه بود این روز را به این نام و آغاز  هفته سپاهان  نامید.

سپاهان در ایران به عنوان باشگاهی با مدیریت با ثبات، ساختار مناسب٬ منظم و اصولی شناخته شده است و با قهرمانی درفصل 82 -81 به عنوان اولین قهرمان غیر تهرانی در تاریخ لیگ‌های فوتبال ایران به سلطهٔ بی‌چون و چرای دو تیم استقلال و پرسپولیس پایان داد و به پرچمدار فوتبال ایران تبدیل شد.

سپاهان پر افتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران با پنج مقام قهرمانی در دوره‌های دوم،نهم،دهم و یازدهم  است و اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا  و تنها تیمی است که به جام باشگاههی جهان  در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافت. این تیم پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین و و برای سومین سال متوالی قهرمان شود.تنها باشگاهی است که توانست در فصل 91-90 برای دومین بار از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کند سپاهان با این سه قهرمانی تنها تیمی است که توانسته در تاریخ لیگ های فوتبال ایران  سه بار متوالی قهرمان شود.

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار سایت

Admin Logo
themeboxبرای نمایش تصاویر گالری1 كلیك كنید
با تشکر از مدیر سایت تخصصی سدژ به آدرس: www.sede.ir                            نویسندگان :مهدی،حجت و الناز عموشاهی
-------------------------------------------
////////////////////////////////////////////////

سپاهان نیوز- دوازدهمین فصل از لیگ دوازدهم به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود؛ و همچون گذشته سؤالات متعددی بدون پاسخ ‌مانده است. سؤالاتی تکراری همچون رعایت سقف قراردادها، و تهدیدها و مجازات‌های ادعایی مسئولان در ابتدای فصل؛ به‌ویژه این ادعا که در صورت اثبات عبور از سقف اعلام‌شده، حتماً رسیدگی خواهیم کرد و...! در حالی که در مواردی این تخلف ثابت شد ولی بدون رسیدگی باقی ماند. در این میان و در سال‌های اخیر، از این بابت تنها قوانین فوتبال ایران به سخره گرفته شد و نیز تیم‌هایی چون: شاهین بوشهر، صنعت نفت آبادان، گهر دورود، ذوب آهن اصفهان و... متضرر شدند. یک قانون در صورتی می‌تواند عادلانه تلقی شود که در اجرا نیز عادلانه پیاده شود؛ و هیچ مصداقی از آن دارای حق ویژه نباشد.
از این موضوع و موارد مشابه آن که بگذریم، موضوعی عجیب‌تر ذهن بسیاری از فوتبال‌دوستان را به خود مشغول کرده است. بر اساس آیین نامه نقل و انتقالات هر تیم فوتبال تنها تا سقف ۲۱نفر مجاز به جذب بازیکن است؛ و فرهاد مجیدی در نیم فصل در حالی به استقلال اضافه شد که قانوناً بازیکن بیست و دوم محسوب می شود!!. ماجرا از این قرار بود که استقلال برای ثبت قرارداد مجیدی در هیئت فوتبال تهران در لیست ۲۱ نفره خود جای خالی نداشت و بدین منظور می‌بایست یکی از بازیکنان از لیست استقلال خارج شود. عابدینی دبیر هیئت فوتبال در این رابطه اعلام کرد: «با توجه به اینکه فسخ‌نامه قرارداد رودریگو توزی را از طریق فکس دریافت کردیم، قرارداد فرهاد مجیدی به صورت قطعی در هیات فوتبال به ثبت رسید.» (ایسنا، ۲/۱۰/۱۳۹۱) ایسنا در همین تاریخ در خبری دیگر نوشت: «امیر عرب، معاون باشگاه استقلال که به همراه فرهاد مجیدی در هیات فوتبال حاضر شده به مسئولان این هیات اعلام کرد که ما برای ثبت قرارداد مجیدی نام ردی را از فهرست استقلال خارج کرده‌ایم. با این حال مسئولان هیات فوتبال استان تهران تاکید داشتند که پیش از مجیدی بازیکن دیگری به جای ردی در فهرست استقلالی‌ها قرار گرفته است. پس از این بود که مسئولان هیات فوتبال با بهروان رییس سازمان لیگ تماس برقرار کردند و بهروان هم پس از صحبتی که با نبی داشت، اعلام کرد مجیدی می‌تواند به صورت مشروط قرارداد خود را با استقلال ثبت کند اما صدور کارت بازی این بازیکن بر عهده سازمان لیگ خواهد بود.» (ایسنا، ۲/۱۰/۱۳۹۱)
این در حالی است که یک روز بعد خبرگزاری مهر از قول غلامرضا بهروان رییس وقت سازمان لیگ در این باره تصریح می‌کند: «قرار بود مسئولان باشگاه استقلال مجیدی را در فهرست نفرات خود جانشین \"لیام ردی\" کنند اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد، به همین دلیل کارت بازی فرهاد مجیدی صادر نخواهد شد.تا زمانی که باشگاه استقلال ۸۴ هزار دلار \"لیام ردی\" را پرداخت نکند و او بصورت توافقی از استقلال جدا نشود، مسئولان این باشگاه نمی‌توانند بازیکن دیگری را جانشین این دروازه‌بان استرالیایی در لیست نفرات تیم خود کنند. صحبت‌های مسئولان استقلال مبنی بر خروج نام \"رودریگو توزی\" از فهرست نفرات تیم خود و قرار گرفتن نام فرهاد مجیدی به جای این بازیکن در این لیست صحت ندارد زیرا توزی برای مشخص شدن وضعیتش، از استقلال به فیفا شکایت کرده است.تا زمانیکه مطالبات \"لیام ردی\" پرداخت نشده و این دروازه‌بان استرالیایی رضایت ندهد، استقلالی‌ها نمی‌توانند بازیکن دیگری را به فهرست نفرات خود اضافه کنند، به همین دلیل کارت بازی فرهاد مجیدی صادر نمی‌شود.» (خبرگزاری مهر، ۳/۱۰/ ۱۳۹۱)
در همان تاریخ سایت گل با درج مطلبی با نام: «گزارش ویژه: تخلف آشکار سازمان لیگ و هیأت فوتبال تهران؛ ثبت قرارداد فرهاد غیر قانونی است!»، ضمن نقل مطالب بالا نوشت:
«تا همین جای مطلب پر از ابهام و تناقض آشکار است.دبیر هیئت فوتبال تهران از دریافت فسخ قرارداد توزی گفته و بهروان اعلام کرده که توزی قراردادش را فسخ نکرده است.معاون باشگاه استقلال هم خروج نام ردی را مورد تاکید قرارداده که به گفته بهروان این هم صورت نگرفته است.هیئت فوتبال تهران هم به معاون آبی ها گفته که قرارداد لیام ردی فسخ شده اما به جاب او بازیکن دیگری را ثبت کرده اید.پس اینکه بهروان می گوید قرار است نام ردی از لیست خارج شود چگونه است؟مگر می توان نام یک نفر را دوبار خارج کرد؟منهای این همه تضاد و ناآگاهی مسئولان از اوضاع، بحث اصلی ما بر سر صدور کارت بازی فرهاد نیست بلکه قانون می گوید ثبت قرارداد مجیدی غیرقانونی است.جالب اینکه خود بهروان هم گفته تا مادامی که با لیام ردی فسخ نکنند نمی توانندفرد دیگری را جایگزین وی کنند اما حالا بدون فسخ قرارداد با این دروازه بان، قرارداد فرهاد ثبت شده است.فسخ با ردی و جایگزینی فرهاد هم آنگونه که در ادامه می آید باید در زمان مقرر نقل و انتقالات صورت می گرفت و اکنون این کار شدنی نیست.
حال نگاهی به مقررات می اندازیم:
الف:در ماده ۱-۸-۱-۴آیین نامه نقل و انتقالات فصل ۹۱-۹۲آمده است:در زمان نقل و انتقالات نیم فصل، باشگاههای حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول می توانند تا سقف ۷ نفر بدون قید و شرط سهمیه لیگ برتری، نسبت به جذب بازیکن «تا سقف حداکثر بازیکنان تعیین شده از سوی سازمان لیگ»، بازیکن اعم از بازیکنان آزاد، انتقال قطعی سه جانبه،قرضی، مبادله ای، سرباز، مصدوم و خارجی واجد الشرایط در چهار چوب مقررات و آیین نامه های جاری اقدام نمایند.
ب:در ماده ۲-۸-۱-۴همان آیین نامه آمده:در طول «نیم فصل اول» اگر چنانچه بازیکن و باشگاه قطع همکاری نمایند(فسخ قرارداد یا دریافت رضایت نامه) بازیکن آزاد شناخته شده و در «زمان مجاز نقل و انتقالات نیم فصل» با رعایت سایر مقررات می تواند جذب باشگاه مورد علاقه شود و متقابلا\" باشگاه هم می تواند بازیکن مورد نظر خود را با رعایت سایر مقررات جایگزین نماید.
ج:ماده ۵-۳همان آیین نامه می گوید: مهلت نقل و انتقالات در یک فصل( که توسط فدراسیون مشخص و به اطلاع فیفا رسیده است) از یک روز بعد از خاتمه فصل فوتبال تا یک هفته قبل از شروع مسابقات فصل جدید بوده و پس از آن در «زمان بین دو نیم فصل» که هیئت رییسه ، حداکثر مدت تعیین شده برای نقل و انتقال، تبادل بازیکن، جایگزینی بازیکنان با علت منصفانه ورزشی و تکمیل لیست اسامی و استخدام بازیکن از طریق انتقال موقت و یا حذف و اضافه بازیکنان سرباز خود را اعلام می دارد. در این زمان باشگاههای عضو لیگ می توانند با رعایت دقیق مفاد آیین نامه نقل و انتقالات، حداکثر با هفت بازیکن جدید که حائز شرایط باشند قرارداد منعقد و ثبت نام نمایند، «مشروط بر آن که سقف تعداد بازیکنان رعایت شود.»
د:ماده ۴-۳می گوید:هرباشگاه در طول فصل می تواند حداکثر ۲ بازیکن آزاد و حائز شرایط که در زمان نقل و انتقالات نتوانسته اند قرارداد منعقد نمایند، طبق ماده ۶ از قوانین نقل و انتقالات بازیکنان حرفه ای فیفا قرارداد منعقد نماید.
حال به تفسیر این مواد قانونی می پردازیم:
۱-همان‌گونه که مشهود است در بند«الف» و «ج» بالا قانون‌گذار تاکید دارد که تا «سقف تعیین شده» می توان بازیکن جذب کرد. سقف تعیین شده برای بزرگسالان ، ۲۱نفر در لیست هر تیم است. استقلال هر ۲۱ ردیف لیست خود را تکمیل شده داشت، پس جذب فرهاد مجیدی فراتر از سقف تعیین شده بود و کاملا\" مغایر با قانون است.
۲-لیام ردی تا امروز که فصل نقل و انتقالات نیم فصل به پایان رسیده ، قرارداش را با استقلال فسخ نکرده است.بند«ب» صراحت دارد که اگر بازیکن در «نیم فصل اول» قراردادش را فسخ نماید بلافاصله نمی تواند در همان لیگ به تیم دیگری برود و باشگاه هم نمی تواند به جای او بازیکن جذب نماید و باید تا زمان مقرر برای نقل و انتقالات نیم فصل صبر کند. به عبارت دیگر جای خالی در لیست با فسخ قرارداد این بازیکن، در نیم فصل ایجاد می شود. کما اینکه با خروج نام فریدون زندی در طول بازی ها استقلال نمی توانست بلافاصله بازیکنی را جایگزین نمید. به عبارت ساده تر می توان در طول بازی ها قرارداد بازیکن را فسخ کرد اما این امر مجوزی برای آن نیست که بتوانی به جای او بازیکن جذب کنی.پس از امروز حتی اگر لیام ردی قراردادش را فسخ هم نماید، تا پایان فصل نمی توان به جای او بازیکنی استخدام کرد. ضمنا\"قانونگذار فسخ قرارداد با اینگونه بازیکنان را تنها در«نیم فصل اول» مجاز دانسته است و جوازی برای نیم فصل دوم وجود ندارد. مفهوم عام آن این است که تو می توانی در طول نیم فصل اول قرارداد بازیکن خود را فسخ کنی، و چون اجازه داری در زمان نیم فصل هم نقل و انتقال داشته باشی، در ان زمان به ترمیم لیست نفرات خود بپردازی. ممکن است تیمی به هردلیلی نفرات جذب شده در ابتدای فصل را فاقد کارآیی بداند و حضور چنین بازیکنانی برایش ضررمالی داشته باشد، پس اجازه دارد قراردادش را توافقی فسخ کند اما نمی تواند به جایش بازیکن بگیرد. نیم فصل فرصتی است تا اشتباهات و کمبودها را جبران کنی اما دیگر بعد از ان نمی توان بازهم دنبال فسخ و جایگزینی رفت زیرا تو دو بار فرصت داشته ای لیست خود را تکمیل و تصحیح نمایی(ابتدای فصل و نیم فصل)
۳-شاید استقلالی ها بخواهند ازبند«د» بالا بهره برده و بگویند اصلا\" ثبت قرارداد مجیدی را نادیده بگیرید. ما ابتدا لیام ردی را از لیست خارج می کنیم و بعد فرهاد را در قالب بازیکن آزاد ، خارج از فصل و انتقالات ،به لیست خود اضافه می نماییم. این هم منوط به داشتن جای خالی در لیست ۲۱ نفره است که با جمیع موارد مشروحه فوق، لست آبی ها فاقد این شرایط است.برای جذب بازیکن آزاد باید فهرست تیم جای خالی داشته باشد.همانگونه که در بند۲گفته شد خروج نام لیام ردی در این برهه که دوران نقل و انتقالات تمام شده، سودی برای آبی ها ندارد و نمی توان بازیکنی مازاد بر تعداد ۲۱نفر هم استخدام نمود.
۴-شاید استقلالی ها بخواهند با مراجعه به کمیته انضباطی فدراسیون، و طرح دعوی علیه توزی، حکم فسخ قرارداد او را دریافت نمایند. این امر شدنی است اما باید قبل از نقل و انتقالات نیم فصل انجام می شد وگرنه مانند همان داستان لیام ردی است که اگر اکنون هم نامش از لیست خارج شود، نمی توان به جای او کسی را جذب کرد.
فارغ از ابهامات و تناقض هایی که در اظهارات افراد وجود دارد، باید خیلی ساده گفت استقلال در لیست خود جای خالی ندارد اما با فرهاد قرارداد بسته است!این یعنی تخلف آشکار از سوی مسئولان مربوطه. بهروان اعلام کرده ما قرارداد مجیدی را مشروط ثبت کرده ایم!کجای قانون به شما اجازه داده شده که قراردادی را مشروط ثبت کنید؟هیچ جای قانون هم نیامده که شما می توانی بازیکن«زاپاس» داشته باشی و هرگاه هوس کردی نام یکی را از فهرست خارج نمایی و دیگری را جانشین او کنی. هرآنچه دراین باره گفته می شود باید مبتنی بر اصول و مقررات و آیین نامه نقل و انتقالات باشد. کسی حق تفسیر شخصی از قانون را ندارد و بهروان مجری قانون است،نه قانونگذار.»
پس از سایت گل، برنامه نود نیز در تاریخ ۱۱/ ۱۰/ ۱۳۹۱ خود این موضوع را پیگیری کرد. باشگاه خبرنگاران جوان پیگیری نود را این‌گونه گزارش می‌کند:
«براتی: حضور فرهاد مجیدی در این فصل غیر قانونی است!
سپس احمد رضا براتی کارشناس حقوقی روی خط تلفنی آمد و در خصوص فسخ قرارداد لیام ردی با استقلال گفت: طبق قانون فسخ قرار داد لیام ردی بصورت مشروط بوده و قرار است اگر باشگاه استقلال تا ۱۸ دی مبلغ ۸۴ هزار دلار را به لیام ردی پرداخت کند قرارداد وی فسخ شود ودر هر صورت چون عقد قرارداد فرهاد مجیدی منوط به فسخ قرارداد لیم ردی بوده و این مسئله در زمان نقل و انتقالات صورت نگرفته است، قرارداد فرهاد مجیدی قانونی نیست. پس از آن حسن زاده نیز صحبت هایی در خصوص فسخ قرارداد لیم ردی کرد و عنوان داشت در برنامه بعدی نود در این باری بطور مفصل صحبت خواهد کرد.» (باشگاه خبرنگاران جوان، ۱۲/۱۰/۱۳۹۱)
نکته سؤال برانگیز آنجاست که پس از این اظهارات، نه سایت گل و برنامه نود، نه حسن‌زاده، و نه هیچ‌کس دیگر، توضیحی در این ارتباط ارائه ندادند! این حق همه فوتبال‌دوستان حتی دوستداران مجیدی است که فارغ از هرگونه رنگ و تعصبی پاسخ قانونی شبهات و سؤالات فوق را دریافت کنند؛ و سکوت یا لاپوشی در این ارتباط نه‌تنها ابهامات را نمی‌زداید، بلکه عطفی به ابهامات گذشته خواهد شد و سابقة فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را در افکار عمومی پر ابهام‌تر می‌سازد. این مسأله آنجا اهمیت بیشتری می‌یابد که با سرنوشت تیم‌های بسیاری در لیگ دوازدهم در ارتباط خواهد بود. زیرا علاوه بر سپاهان که رقیب اصلی استقلال در کسب عنوان قهرمانی است، نتیجه تیم‌های تراکتورسازی، فولاد خوزستان، نفت تهران را که در کسب سهمیه آسیایی مدعی بوده‌اند، و حتی سرنوشت برخی تیم‌های پایین جدول را دچار تغییر خواهد کرد.


نوشته شده توسط :الناز عموشاهی
شنبه 24 فروردین 1392-11:08 ب.ظ_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


جواد
دوشنبه 26 فروردین 1392 05:39 ق.ظ
شادی استقلالی ها عزا شد
خوروش خبر خوش را داد
نوید کیا-کابوس استقلالی ها- به بازی با استقلال می رسد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic